FLÉTNIČKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

Jak se správně postarat o flétničku

obrazek Aby nám flétna dobře a hezky hrála, musíme se o ni pravidelně starat. Jak?

Co udělat pro to, abychom kvalitu nástroje uchovali nebo ještě vylepšili? Vše se dozvíte v našem článku.

Flétna z plastu
Po každém hraní je potřeba flétnu vytřít a nechat vyschnout. Můžete použít štěteček nebo hadřík navlečený na tyčce. Jednou za čas (za tři týdny, za měsíc) je dobré nástroj rozložit a na chvíli dát do teplé vody s Jarem. Po vyjmutí nechat dobře vyschnout (aspoň několik hodin, nejlépe přes noc).

Dřevěná flétna
Dřevěný nástroj je na údržbu náročnější. Proti teplu a vlhkosti jsou méně odolné než nástroje plastové. Po každé hře proto dřevěnou flétničku opatrně vyčistíme a několik minut ji necháme rozloženou, aby dobře vyschla. Hadříkem nikdy nečistíme zvukový výřez a vzduchový kanálek! Ty čistíme prudkým fouknutím do zvukového výřezu, přičemž zakrýváme otvor pro čep těla.

Jednou za šest týdnů flétnu napustíme přírodním olejem. Postupujeme stejně jako při čištění, tj. čistým hadříkem vytřeme flétnu kromě jazýčku a vzduchového kanálku. Flétnu opět necháme důkladně vyschnout – třeba přes noc – při pokojové teplotě.

Pamatujme vždy na to, že flétna je hudební nástroj, nepleťme si ji s hračkou, mečem na šermování nebo čarovnou hůlkou. Chraňme ji před výkyvy teplot, nenechávejme ji na přímém světle (např. na zadním okénku auta). Ukládejme nástroj do pouzdra a nenechávejme ji ležet, kde nás napadne.

Když se o flétničky dobře postaráme, budou mít pěkný zvuk a dělat nám spoustu radosti.

««« Předchozí text: Přichází jaro Následující text: Stáhněte si noty zdarma »»»

Teta Flétna | Úterý 27.02.2007, 12:38 | Obecné informace, Trocha teorie | trvalý odkaz | tisk | 8576x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jakou barvu má Slunce?
Odpověd: